Internt referansenummer:B-000011
Kilde
DANS OG SOGER TIL TUDDALSTONAR
Av: O. J. Rui
Utgjeve av Tuddal Spelemannslag ved 25 års-jubileet 1974.
Klikk her for å lese forordet

Spelemenn i Tuddal

Namneliste etter fødselsår


1        1777      John Torbjørnsen Løngdal
2        1802      John Halvorsen Haugro
3        1808      Ola Halvorsen Bøen  (”Sud-Bøen”)
4        1824      Kittil Øygarden
5           ?         Torgeir Tinndøl
6        1844      Halvor Kaase f. Kopparviken, Sauland
7        1848      Ola G. Agerhus (”Agerhus’n”)
8        1849      Hølje Johnsen Solheim
9        1848      Greggar Stigen (millom)
10      1849      Ola O. Bøen ”Veongsdølen”
11      1853      Svein O. Bøen
12      1853      Anton Antonsen
13      1855      Ola Kittilsen Øygarden
14      1856      Torbjørn O. Bøen
15      1862      Østen Madserud-Stålan f. i Tinn
16      1864      Svein Løndaø (”Lynidølen”) ætt frå Tinn
17      1866      Johannes Prestegarden-Venås
18      1866      John O. Juvstul
19      1867      Hølje Haugen
20      1870      Ola O. Juvstul (”Juvstul’n”)
21      1870      Kittil Venås-Hovde d.e.
22      1872      Ola T. Hovde Øystul
23      1872      Kittil Haukås
24      1873      Kjetil K. Løndal
25      1873      Torstein Waale
26      1875      Knut Reisjaa
27      1877      Hans O. Juvstul
28      1877      Hans Johnsen Tjønn, felemakeren
29      1879      Ola S. Bøen-Moen
30      1880      Hans H. Bøen
31      1880      Hans O. Dalen
32      1883      Halvor Bjørndalen
33      1885      Ola H. Hovde – Sudlengste
34      1886      Torkjel T. Rui
35      1888      Folkvard Reisjaa
36      1890      Halvor Aakre
37      1891      Svein Rui
38      1892      John Bekkhus
39      1892      Halvor Kaase d.y.
40      1893      Ola K. Løndal – Løngdal
41      1893      Ola N. Reisjaa
42      1894      Hølje Sønderland
43      1895      Hølje Landsverk
44      1896      Anders Hovde
45      1897      Ketil K. Hovde d.y.
46      1897      Ola J. Rui
47      1898      Johannes Sønderland
48      1898      Hølje Sjoåsen
49      1898      Hans Kyrkjejordet
50      1899      John H. Tjønn
51      1899      Ola Aakre
52      1900      Ketil O. Rui – Nyrunningen
53      1901      Ola Sønderland
54      1902      Ola M. Stuverud ”Mathisen”
55      1904      Ola S. Løndal
56      1904      Hans H. Tjønn
57      1904      Ola O. Rui-Nyheim
58      1905      Svein Venås
59      1906      Kittil O. Rui, søndre
60      1907      Kjetil S. Løndal
61      1908      Ola S. Rui
62      1909      Gunnleik Tjønn
63      1910       Halvor Haugen
64      1910      John J. Lia
65      1911      Ola N. Bondal
66      1912      Nils H. Sletta
67      1912      Ola T. Hovde, Sælstugo
68      1912      Margit H. Tjønn
69      1914      Ola Haukås
70      1914      Einar Løndal
71      1914      Bergit Tjønn
72      1914      Gudrun Hovde, Gvaale
73      1933      Hauk Buen, Jondalen – Tuddal, mor hans Margit H. Tjønn
74      1943      Nils Sletta, Skodespelar
75      1944      Nils K. Bondal
76      1945      Gunnleik Bondal
77      1946      Torkjel Tveiten
78      1946      Ola O. Rui, nordre
79      1947      Geirmund Rui
80      1948      Knut Buen
81      1949      Svein O. Løndal
82      1950      Halvard Rui
83      1954      Gunnleik Waale
84      1957      John Bondal

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *